Skip to Content
Nadměrnou vlhkost můžete snížit. Zde jsou 4 způsoby, jak ji regulovat

Tipy, jak snížit nadměrnou vlhkost u Vás doma.

Jak snížit nadměrnou vlhkost v místnosti a dosáhnout doma příjemného klimatu.

Spousta domácností čelí nadměrné vlhkosti. Je mnoho faktorů, které způsobují vlhkost, ale existuje také mnoho způsobů, kterými ji lze redukovat:

1. Mírně změňte Vaše návyky

Běžná tříčlenná rodina denně vyprodukuje do vzduchu 12 litrů vody. Původcem jsem denní aktivity jako vaření, koupání a sprchování nebo žehlení. Pokud si budete dávat kratší a méně teplou sprchu, budete používat při vaření pokličky a digestoř, zredukujete množství páry vyprodukované při těchto činnostech a snížíte vlhkost u Vás doma.

Vaření může být jednou z příčin vysoké vlhkosti ve Vaší domácnosti.

2. Větrejte

Dalším způsobem, jak snížit vysokou vlhkost, je důkladně větrat. Do pokojů, kde se drží vlhkost, jako jsou kuchyně a koupelny, doporučujeme umístit ventilaci, například digestoř do kuchyně. Vysoké vlhkosti v místnosti zabráníte také pravidelným větráním.

Pravidelné větrání pomáhá snižovat vlhkost.

3. Celkový systém topení a klimatizace

Pokud přirozená ventilace nestačí k regulaci vlhkosti, celkový systém topení a klimatizace (HVAC) je vhodným řešením. Teplý nebo studený vzduch proudící z klimatizace redukuje nadměrnou vlhkost.

4. Pořiďte si pohlcovač vlhkosti

Snadným a efektivním řešením k redukci vlhkosti je umístit do pokoje pohlcovač vlhkosti. Toto zařízení absorbuje nadbytečnou vlhkost a účinně neutralizuje pachy, což chrání místnost před plísněmi a vlhkým, zatuchlým vzduchem.

Pohlcovač vlhkosti je dobrý pomocník v boji s nadměrnou vlhkostí.

Malé a jednoduché řešení přinášející vynikající účinky. Umístěte ho do místnosti a opět si doma užijte pohodu.

Mohlo by vás zajímat