Skip to Content
Vše, co potřebujete vědět o vlhkosti.
Nejčastěji kladené dotazy

Zde naleznete odpovědi na otázky týkající se vlhkosti a našich pohlcovačů vlhkosti. Dozvíte se jaká je optimální úroveň vlhkosti, jak se můžete efektivně zbavit vlhkosti a jak pohlcovače vlhkosti fungují.

Pokud se nadměrná vlhkost neřeší, hromadí se v chladných oblastech Vaší domácnosti. Poznat nadměrnou vzdušnou vlhkost je snadné. Projevy vidíte na první pohled, srážející se voda na oknech, na zrcadle. Dalším příznakem je zatuchlý zápach nebo plísně například ve spárách mezi dlaždičkami či v rozích za nábytkem. Pokud vlhkost není snížena, může dojít odlepování tapet či opadávání omítky. Jestliže si nejste jisti, napište nám o zaslání testeru na určení vlhkosti.

Vlhkost může pocházet zvenčí, například proniká dveřmi nebo okny či vzlíná skrze základy a zdi. Dalším původcem vysoké vlhkosti jsou běžné domácí aktivity. Průměrná tříčlenná rodina denně vyprodukuje do vzduchu až 12 litrů vody během aktivit, jako je vaření, sprchování a koupání či žehlení. Během chladných období, kdy se snažíme méně větrat, aby se zamezilo tepleným ztrátám, je veškerá vzdušná vlhkost v podstatě chycena uvnitř.

Pohlcovač vlhkosti neboli odvlhčovač je jednoduché zařízení, které reguluje vzdušnou vlhkost. Poskytuje efektivní pomoc v boji s vysokou vlhkostí. Absorbuje přebytečnou vlhkost a zároveň neutralizuje pachy, čímž zajišťuje čistý vzduch a dokonalé prostředí v domácnosti. Pokud jste přemýšleli, jak snížit přebytečnou vlhkost u Vás doma, pohlcovače vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI jsou tím pravým řešením.

Podle velikosti místnosti a množství vlhkosti v místnosti nabízí Ceresit STOP VLHKOSTI řešení Vašeho problému s vlhkostí šité přímo na míru.

Účinným, ale cenově dostupný řešením jsou pohlcovače vlhkosti dostupné ve 2 velikostech.

Systém Ceresit STOP VLHKOSTI PAERL je vhodný spíše do menších prostor o velikosti cca 10 m2 nebo 25 m³. V rámci tohoto systému je k dispozici moderní designový přístroj, do kterého jsou určeny 300g tablety ve 2 variantách – náhradní tablety 2v1 bez vůně a náhradní tablety Aromatherapy 3v1. Do místností o rozměru 20 m² nebo 50 m³ a tam, kde je vysoká vlhkost, doporučujeme použít pohlcovač Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°, který redukuje nadměrnou vzdušnou vlhkost a pachy s až o 40% vyšší účinností*. Do tohoto přístroje jsou určeny náhradní tablety AERO 360° bez vůně nebo Aromatherapy s esenciálními oleji.

Absorpční sáčky účinně bojují s nadměrnou vlhkostí v malých prostorech, jako jsou šatníky, zásuvky či botníky, a zároveň uvolňují příjemnou vůni. 

*V porovnání se standardním systémem Henkel

Pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI začíná fungovat okamžitě, jakmile náhradní tableta se dostane do kontaktu se vzduchem.  Po vložení tablety do pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° začíná přístroj pracovat okamžitě. Díky ultraabsorpčním aktivním krystalům tablety pohlcují přebytečnou vlhkost a mění ji na solný roztok, který je zachycován ve spodní části přístroje. V závislosti s tím, jak je vlhkost pohlcována, tableta ztrácí svůj objem, dokud se zcela nerozpustí. První kapky se objeví v závislosti na relativní vzdušné vlhkosti a teplotě v místnosti již v průběhu 12-24 h. Naše pohlcovače vlhkosti jsou bezpečné a nepotřebují žádný zdroj energie. 

V průběhu své činnosti pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI nevydává žádný zvuk – jedná se o přirozený proces absorpce vlhkosti, který nepotřebuje žádný zdroj energie (ani elektřinu či baterie). A přestože pohlcovače nepotřebují žádnou energii, jsou velmi účinné!

Pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI může být umístěn do jakékoliv místnosti, kde potřebujete snížit přebytečnou vlhkost. Vysoká vlhkost se může objevit kdekoliv: ve sklepě, koupelně, kuchyni, ložnici, obývacím pokoji, garáži ale i na půdě. Zařízení nepotřebuje elektřinu a může být použito také v karavanech, mobilních domech, lodích či chatách.

Pro vyšší efektivitu, umístěte přístroj na podlahu či vyvýšené místo, v minimální 10cm vzdálenosti vzdálenost od zdí. Tím bude zajištěn dostatek prostoru pro cirkulaci vzduchu kolem zařízení pro účinné pohlcování vlhkosti. I když je provoz pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI bezpečný, neponechávejte jej v blízkosti dětí a domácích zvířat. Nestavte pohlcovač do těsné blízkosti zdrojů tepla (topná tělesa, komíny atd).

Podle velikosti místnosti Ceresit STOP VLHKOSTI nabízí různé produkty k účinné absorpci přebytečné vlhkosti. Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° se v závislosti na úrovni vlhkosti a teplotě pokoje hodí do místností o rozměru 20 m² nebo 50 m³. Systém Ceresit STOP VLHKOSTI PAERL je vhodný spíše do menších prostor o velikosti cca 10 m² nebo 25 m³. Absorpční sáčky účinně bojují s nadměrnou vlhkostí v malých prostorech, jako jsou šatníky, zásuvky či botníky. Pohlcovače vlhkosti jsou ideálním nástrojem k pohlcování přebytečné vlhkosti u Vás doma. Podle toho, kam chcete zařízení umístit, si vyberte z naší nabídky pohlcovačů vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI.

Kterýkoliv pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI lze umístit do koupelny, aby zde bojoval s nadměrnou vlhkostí. Přístroje pohlcují především nadměrnou vlhkost, bohužel nedokáží zabránit, aby se po koupeli nebo sprše nevytvářela v koupelně pára. Pomohou Vám však absorbovat běžnou vlhkost, která se vytváří při každodenních aktivitách.

 Po vložení tablety do pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° začíná přístroj pracovat okamžitě. První kapky se objeví v závislosti na relativní vzdušné vlhkosti a teplotě v místnosti již v průběhu 12 h. Trvanlivost tablety Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° je cca 3 měsíce v místnosti o rozloze 20 m² nebo 50 m³.

V případě pohlcovače vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI PEARL lze první kapky pozorovat již po 24 hodinách, v závislosti na relativní vzdušné vlhkosti a teplotě v místnosti. Jedna náhradní tableta do pohlcovače vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI PEARL vydrží v místnosti o rozloze 10 m² přibližně 2 měsíce.

Dlouhodobým používáním pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI snížíte vlhkost na optimální úroveň a zajistíte tak příjemné a zdravé prostředí ve Vašem domově.

Jedna tableta vydrží zhruba 2-3 měsíce v závislosti na typu pohlcovače vlhkosti. Pokud zvolíte pohlcovač Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°, jedna tableta vydrží cca 3 měsíce v místnosti o rozloze 20 m² nebo 50 m³. V případě pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI PEARL je trvanlivost jedné tablety v místnosti o rozloze 10 m² přibližně 2 měsíce. V obou případech však udávaná spotřeba závisí na relativní vzdušné vlhkosti a teplotě v místnosti.

Naše pohlcovače vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI pohlcují přebytečnou vlhkost a mění ji na solný roztok, který je zachycován ve spodní části přístroje. V závislosti s tím, jak je vlhkost pohlcována, tableta ztrácí svůj objem, dokud se zcela nerozpustí. V případě tablety do přístroje Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° to trvá 3 měsíce, u tablety do pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI PEARL je trvanlivost jedné tablety 2 měsíce. V obou případech však udávaná spotřeba závisí na relativní vzdušné vlhkosti a teplotě v místnosti.

Pro zajištění nepřetržité funkce mají naše zařízení Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° indikátor výměny náplně – jakmile hladina solného roztoku ve sběrné nádobě dosáhne červené linky, je potřeba doplnit tabletu.

Jakmile je tableta zcela rozpuštěna, solný roztok ve sběrné nádobě jednoduše vylijte do záchodu. Nedoporučujeme tekutinu používat po další účely, jako je zalévání květin apod. Pro Vaše pohodlí a bezpečnost má přístroj Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°speciální výpusť, kterou stačí otevřít a tekutinu vylít do toalety. Je-li to nutné, omyjte ventil ještě čistou vodou.

Zatuchlý zápach se vytváří ve vlhkém prostředí v uzavřených místnostech. V boji s nepříjemných zatuchlým zápachem Vám pomohou naše pohlcovače vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI. Pokud nechcete pouze neutralizovat zápach, ale i provonět Váš domov příjemnou vůní, doporučujeme Vám použít naše nové náhradní tablety Aromatherapy s esenciálními oleji.

Do malých prostor, jako jsou šatníky, zásuvky či botníky se ideální hodí Ceresit STOP VLHKOSTI absorpční sáčky, které účinně bojují s nadměrnou vlhkostí a zároveň uvolňují příjemnou vůni.

Ceresit STOP VLHKOSTI absorpční sáčky na jedno použití pohlcují přebytečnou vlhkost a uvolňují příjemnou vůni. Pomáhají redukovat nadměrnou vlhkost v malých prostorech, jako jsou šatníky, skříně, šuplíky a botníky, a chrání tak Vaše věci před jejími negativními důsledky.

Jejich použití je velice snadné. Sáček jednoduše položte vodorovně na požadované místo bílou textilní částí nahoru tak, abyste ho nepoškodili. Nepřekrývejte žádnými předměty a zabraňte kontaktu bílé látky s oblečením. Sáček začíná okamžitě po jeho umístění snižovat přebytečnou vlhkost, kterou mění na gel. Jakmile je náplň sáčku zcela přeměněna na gel, jednoduše ho vyměňte za nový.

Mohlo by vás zajímat

  • 3 minut čtení
    Zjistěte, jaká je optimální vlhkost v domácnosti

    Optimální vlhkost je důležitá pro Vaši pohodu.