Skip to Content
Jednoduché kroky a tipy, jak se zbavit plísně u Vás doma.

4 kroky, jak se jednou provždy zbavit plísně

Jak se zbavit plísně?

Plísně jsou zákeřné. Ačkoliv je na trhu mnoho výrobků, které Vám pomohou zbavit se plísně, my Vám přinášíme snadnější a efektivnější řešení. Podívejte se, jak se zbavit plísně pomocí 4 jednoduchých kroků.

1. Zaútočte na zdroj - vlhkost

Plísně se tvoří především ve vlhkém prostředí. Pokud odstraníte plíseň, ale nesnížíte vlhkost, problém s plísněmi nevyřešíte. Po čase se černé skvrny od plísně stejně objeví. Až se tedy bude ptát sami sebe, jak odstranit plíseň, zeptejte se také, jak redukovat nadměrnou vlhkost.

2. Odstraňte plíseň

Jak odstranit plíseň? Pokud Vaše domácnost trpí na plísně, měli byste je odstranit. Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit plísně, ale nejpohodlnější je pořídit si odstraňovač plísní ve spreji, který Vám snadno pomůže zahubit plísně, houby a bakterie.

Produkty proti plísni Vám pomohou zbavit se již existujících plísní.

3. Uklízejte a větrejte

Je důležité udržovat čisté povrchy a materiály náchylné k plísním. Z knížek a nábytku, utírejte prach, oblečení pravidelně perte. Dále radíme větrat, aby byla zajištěna přirozená cirkulace vzduchu v pokojích, zejména v podkroví, ložnici a kuchyni. Do malých pokojů, kde je vyšší teplota, jako jsou kuchyně a koupelny, doporučujeme umístit ventilaci, například digestoř do kuchyně.

4. Nejlepším řešením je prevence

Klíčem k tomu, jak zastavit plíseň a další negativní důsledky vyšší vlhkosti, je její kontrola. Jak již bylo uvedeno, plísně se vytváří ve vlhkém prostředí. S pohlcovačem vlhkosti se však nadměrné vlhkosti zbavíte snadno. Pomůže Vám snížit vlhkost v místnosti na optimální úroveň a stane se tak Vaším spojencem v boji proti vlhkosti. Udržuje Váš dům chráněný před negativními dopady vysoké vlhkosti díky správné hladině vlhkosti.

Plísně se mohou objevit v kterékoli místnosti, dokonce i ve Vaší ložnici! Pohlcovač vlhkosti v tom může zabránit.

Nyní, když víte, jak bojovat s nadměrnou vlhkostí, plíseň a další negativní důsledky vysoké vlhkosti, již nadále nebudou Váš problém. Nezapomeňte však, že klíčem k trvalému řešení vysoké vlhkosti je prevence a zabraňování jejímu vzniku. Avšak nyní již víte, kde hledat pomoc. Umístěte proto pohlcovač vlhkosti do místností s vyšší vlhkostí, jako je koupelna nebo kuchyně, a nezapomeňte pravidelně větrat.

Mohlo by vás zajímat