Skip to Content
Příčiny vlhkosti
Zjistěte, proč u Vás doma vzniká nadměrná vlhkost.

Co způsobuje nadměrnou vlhkost?

Možná se ptáte, proč je u Vás doma tak vlhko? Nižší vnější teplota a deštivé počasí jsou nejčastějším důvodem nadměrné vlhkosti u Vás doma. Avšak není to vždy způsobené jen počasím. Běžná trojčlenná rodina během svých domácích aktivit, jako je vaření, praní a koupání, vyprodukuje až 12 litrů vodní páry denně. Pokud vlhkost nemá kam uniknout, soustřeďuje se na nejchladnějších místech, například u oken, v nevytápěných místnostech a v blízkosti nedostatečně izolovaných stěn. Zjistěte více o důsledcích a řešeních nadměrné vlhkosti v domácnosti.

Zastavte příčiny vzniku vlhkosti doma

PRONIKÁNÍ VLHKOSTI SKRZ ZDIVO

Zdi našich obydlí mají porézní strukturu a lze v nich najít miniaturní skulinky. Vlhkost jimi zvenčí snadno proniká a vzduch uvnitř se stává vlhkým.

KONDENZACE VODNÍCH PAR

Teplotní rozdíly v kombinaci se špatnou cirkulací vzduchu mohou vést ke kondenzaci vlhkosti a vzniku malých kapiček vody na stěnách nebo oknech.

VZLÍNAJÍCÍ VLHKOST

V rámci izolace stěn a základů se objevují drobné chyby a trhliny. To umožňuje vodě, aby tímto způsobem pronikala do stěny.

VODOVODNÍ NETĚSNOSTI

Kapající vodovodní kohoutek nebo prosakování vody z pračky nebo myčky může též způsobit vyšší vlhkost a v konečném důsledku poškodit podlahu a stěny.

LIDSKÁ ČINNOST

Běžná tříčlenná rodina vyprodukuje do vzduchu v průměru 12 litrů vody. Aktivity jako koupání, sprchování, vytírání podlah, vaření či sušení prádla zvyšují vlhkost u Vás doma.

Zjistěte, proč u Vás doma vzniká nadměrná vlhkost.

  • 3 minut čtení
    Zjistěte, jaká je optimální vlhkost v domácnosti

    Optimální vlhkost je důležitá pro Vaši pohodu.