tips-control-moisture-stage

Sezóna nadměrné vlhkosti se blíží: tipy, jak vlhkost udržet na optimální úrovni

Tipy, jak udržet vlhkost na optimální úrovni během vlhkého období.

Udržte vlhkost na optimální úrovni během vlhkého období

Lidé často popisují vzduch v zimě jako suchý, zatímco v létě jako vlhký a lepkavý. Ačkoliv tyto pocity jsou spojeny s různou úrovní vzdušné vlhkostí, právě v zimě se nejčastěji projevují důsledky nadměrné vlhkosti. Optimální vlhkost má vliv na fyzické i psychické zdraví Vás i Vaší rodiny. Zde jsou 3 tipy, jak udržovat optimální vlhkost u Vás doma.

1. Více větrejte

Problémy s nadměrnou vlhkostí jsou během zimy horší, neboť se se místnosti a domy méně větrají, aby se zamezilo tepelným ztrátám. Častější větrání a ventilace teplého vzduchu může pomoci. Doporučujeme doma ráno a večer pořádně vyvětrat po dobu 5 – 10 minut, aby se vlhký vzduch v místnosti vyměnil za suchý a studený z venku.

2. Omezte sušení věcí doma

Při vlhkosti vyšší nad 50 – 60 % vzrůstají zdravotní rizika kvůli možnému vzniku plísní. Vždy se zamyslete nad tím, kde budete sušit deštník, pláštěnku nebo Vaše kempingové vybavení. Pokud má plíseň ty správné podmínky, může se objevit už po dvou dnech. Pokuste se sušit věci v místnostech co nejméně, abyste se vyhnuli nepříjemnému zatuchlému zápachu.

3. Mírně změňte Vaše návyky

V boji s nadměrnou vlhkostí také pomáhá, když lehce změníte své každodenní zvyky. Začněte například používat na hrncích pokličky během vaření, zapínejte digestoř a pravidelně větrejte při vaření, abyste nížili vlhkost v kuchyni. Kratší a méně horké sprchy zabraňují kumulaci vlhkosti v koupelně. V neposlední řadě zkuste snížit stupeň páry při žehlení a omezte sušení prádla doma, protože i tyto aktivity mají tendenci vytvářet hodně vlhkosti, která, pokud se správně nevětrá, se může hromadit u Vás doma.

tips-control-moisture-drying-clothes
Sušení prádla v místnosti zvyšuje vzdušnou vlhkost a může způsobit nepříjemný zatuchlý zápach.
4. Pořiďte si pohlcovač vlhkosti

Abyste během zimy udrželi vlhkost pod kontrolou, pořiďte si pohlcovač vlhkosti. Toto zařízení snižuje nadměrnou vlhkost a pomáhá Vám v místnosti dosáhnout optimální úrovně vlhkosti.

tips-control-moisture-basement
Na vyšší vlhkost trpí často hlavně sklepy, ve kterých se obtížně větrá. Pohlcovač vlhkosti Vám pomůže i v této místnosti udržet vlhkost pod kontrolou.

Zapamatujte si tyto užitečné tipy a vzpomeňte si na ně během zimních období.