weather-humidity-problems-stage

Věděli jste, že nadměrnou vlhkost u Vás doma ovlivňuje i počasí?

Počasí ovlivňuje úroveň vlhkosti ve Vaší domácnosti.

Počasí je hlavním faktorem, který přispívá k nadměrné vlhkosti domácnosti.

Věděli jste, že úroveň vlhkosti je měřítkem toho, kolik vody dokáže vzduch udržet? Tato úroveň se nazývá relativní vlhkost. Vzduch s vyšší teplotou obvykle absorbuje více vlhka, například pokud je relativní vlhkost 100 %, tak se ve vzduchu udrží tolik vody, kolik je při dané teplotě možné. To znamená, že relativní vlhkost závisí na aktuálním počasí a vnější teplotě vzduchu. 

Déšť, sníh (především ten, nějaký přinesete domů na botách a kabátech) nebo mlhavé počasí může zvýšit množství vlhkosti v domácnosti. Chladné počasí pak vede ke srážení vody na oknech. 

V chladnějším prostředí je potřeba vhodně vyvážit míru vlhkosti, aby se zabránilo kondenzaci vody na oknech či případnému Vašemu nepohodlí vyvolaného nadměrnou vlhkostí.  V chladnějších či obdobích se nadměrná vlhkost kumuluje na chladných místech Vašeho domova. A pokud vlhkost není nějak regulována, nemá kam unikat a způsobuje vznik plísní a jiných alergenů, které ohrožují Vaše zdraví.

Vlhkost se také může někdy objevit i během teplého období. Když venku prší, ale teplota je stále vysoká, déšť se většinou ihned odpaří a vytváří se tak při zemi vlhký opar. Pokud není větší vítr, který by ji odvál, může si najít cestu do Vašeho domova.

 

weather-humidity-problems-basement
Pohlcovač vlhkosti Vám pomůže zbavit se vlhka i ve sklepech.

Nyní když víte, jak počasí ovlivňuje nadměrnou vlhkost u Vás doma, doporučujeme ji snížit pomocí pohlcovače vlhkosti. V chladnějších obdobích, zejména pokud sněží nebo prší, pohlcovač vlhkosti snižuje vlhkost a kondenzaci vodní páry u Vás doma. A dokonce i v teplých a dusných dnech Vám pohlcovač vlhkosti pomůže zabezpečit chladnější a osvěžující prostředí.

5 příčin, proč Vás domov trpí nadměrnou vlhkostí

Zjistěte, co způsobuje nadměrnou vlhkost u Vás doma.

causes-home-humidity-teaser
Zjistěte více

Zjistěte, jaká je optimální vlhkost v domácnosti

Optimální vlhkost je důležitá pro Vaši pohodu.

perfect-humidity-level-teaser
Zjistěte více