potential-damages-humidity-stage

3 potenciální oblasti škod vznikající v důsledku nadměrné vlhkosti

Poškození interiéru v důsledku nadměrné vlhkosti.

Nadměrná vlhkosti má negativní dopad na Váš domov.

Permanentní nadměrná vlhkost má několik negativních důsledků. Možná si myslíte, že nadměrnou vlhkost v domácnosti není potřeba řešit, ale vysoká vlhkost může způsobit vážné škody.

1. Poškození majetku

Nejčastěji jsou nadměrnou vlhkostí poškozeny koupelny, kuchyně a sklepy. Stejně tak i malé prostory, jako jsou šatny, skříně, zásuvky, které se nevětrají často. V těchto prostorech roste vlhkost, která se usazuje na předměty uvnitř, což má na za následek vznik plísní na potravinách či oblečení. Dalším důsledkem vysoké vlhkosti je kondenzace páry na okně, přičemž přebytek vody se může dostat do okenního rámu, kde se pak vytváří plíseň.

potential-damages-humidity-mold-window
Nejčastější škody na majetku jsou v důsledku vzniku plísní.
2. Poškození zdraví

V prostorech s vysokou vlhkostí vzduchu rychle rostou plísně. Ty nejen poškozují Váš majetek, ale podporují rozvoj alergie. Mezi její běžné projevy patří podráždění kůže a problémy s dýcháním. Vlhké prostředí může navíc přilákat roztoče, jež alergická onemocnění mohou jenom zhoršit. 

3. Narušení psychické a fyzické pohody

V závislosti na vlhkosti okolního vzduchu se mění vnímání jeho teploty. Se stoupající vzdušnou vlhkostí vyhodnocují naše smysly teplotu nesprávně: máme pak pocit, že teplota je vyšší nebo nižší, než ve skutečnosti je.

Pokud máte doma nadměrnou vlhkost, neváhejte si pořídit pohlcovač vlhkosti a snižte vlhkost zpět na příjemnou a požadovanou úroveň.

potential-damages-humidity-basement
Pokud trpíte nadměrnou vlhkostí ve sklepě, můžete tam umístit pohlcovač vlhkosti, který zabráním škodám na majetku.