Užitečná poradna

Články

Plíseň v bytě

Plísně v bytech

Máte ve Vašem bytě plíseň? Víte, že vlhkost (obsah vody ve zdech) je jedinou příčinou růstu a rozmnožování plísní v bytech? Přečtěte si článek o tom, kde se plíseň v bytě bere, co ji způsobuje a jak se jí můžete zbavit.

Celý článek
Vlhkost v bytě

Vlhkost v bytech

Zajímá Vás, jaká má být a jak udržet vhodnou vzdušnou vlhkost ve Vašem bytě? Co udělat, aby nedocházelo k jejímu vzestupu nebo přílišnému snižování? Náš článek Vám poradí.

Celý článek

Vlhkost a plísně v domácnosti

Jak poznám, že mám doma vlhkost větší, než by měla být?

Poznat nadměrnou vzdušnou vlhkost je snadné. Projevy vidíte na první pohled, srážející se voda na oknech, na zrcadle, zatuchlý zápach nebo plísně například ve spárách mezi dlaždičkami či v rozích za nábytkem. Jestliže si nejste jisti, napište nám o zaslání testeru na určení vlhkosti.

Mám plíseň v rohu koupelny ve spárách mezi dlaždičkami a nemohu se jí zbavit. Poradíte mi?

Plíseň v koupelně je jedním z nejčastějších problémů. Koupelna je místo, kde se nárazově (například při sprchování či koupání) extrémně zvyšuje vzdušná vlhkost, která je živnou půdou pro plísně. Přesto je tento problém řešitelný. Na postižené místo aplikujte nástřikem Ceresit STOP PLÍSNI ALL IN ONE, nechte 5 – 10 minut působit a pak důkladně omyjte. V případě potřeby opakujte. Navíc doporučuji pokusit se eliminovat příčinu, do koupelny umístěte přístroj Ceresit STOP VLHKOSTI, který vám pomůže udržet optimální vzdušnou vlhkost.

Kolik stojí Ceresit STOP PLÍSNI ALL IN ONE?

Doporučená maloobchodní cena je 99,- Kč.

Když otevřu skříň, cítím trochu zatuchliny. Myslíte si, že mám doma moc vlhko?

Zatuchlý zápach se vytváří ve vlhčím prostředí, aby zase bylo oblečení ve vaší skříni voňavé, můžete použít Ceresit STOP VLHKOSTI absorpční sáčky s vůni levandule, které jsou určeny právě pro menší uzavřené prostory.

Jak často se má voda z nádobky vylévat?

Jakmile tableta zcela zmizí, vylijte shromážděný solný roztok do toalety a spláchněte. Není třeba tedy vylévat roztok z nádobky v průběhu rozpouštění tablety.

Kam optimálně umístit v místnosti přístroj Ceresit STOP vlhkosti?

Na podlahu či vyvýšené místo, kde je dostatek prostoru pro cirkulaci vzduchu. I když je provoz pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI bezpečný, neponechávejte jej v blízkosti dětí a domácích zvířat. Nezapomeňte umístit přístroj nejméně 10 cm ode zdi. Nestavte pohlcovač do těsné blízkosti zdrojů tepla (topná tělesa, komíny atd). Pohlcovač nepotřebuje ke své činnosti elektrickou energii. Je tak malý, že se vejde i na okenní parapet.

Jak poznám, který pohlcovač Ceresit STOP VLHKOSTI použít?

Všechny pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI absorbují vlhkost prostřednictvím systému náhradních náplní ve formě tablet. Podle velikosti místnosti a množství vlhkosti v místnosti nabízí Ceresit STOP VLHKOSTI řešení vašeho problému s vlhkostí šité přímo na míru. Systém Ceresit STOP VLHKOSTI MICRO je vhodný spíše do menších prostor o velikosti cca 10 m2 nebo 25 m3. V rámci tohoto systému je k dispozici moderní designový přístroj, do kterého jsou určeny 300 g tablety ve 2 variantách – náhradní tablety 2v1 bez vůně a náhradní tablety 3v1 s vůní broskve. Do místností o rozměru 20 m2 nebo 50 m3 a tam, kde je vysoká vlhkost, doporučujeme použít Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°. Redukuje nadměrnou vzdušnou vlhkost a pachy až s o 40% vyšší účinností*. Do tohoto přístroje jsou určeny náhradní tablety AERO 360°.

*ve srovnání se standardním systémem Henkel

Jak funguje Ceresit STOP VLHKOSTI a po jakou dobu pohlcuje vlhkost?

Po vložení tablety do pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° začíná přístroj pracovat okamžitě. První kapky se objeví již v průběhu 12 h v závislosti na relativní vzdušné vlhkosti a teplotě v místnosti. Trvanlivost tablety Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° je cca 3 měsíce v místnosti o rozloze 20 m2 nebo 50 m3. Dlouhodobým používáním pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI snížíte vlhkost na optimální úroveň a zajistíte tak příjemné a zdravé prostředí ve vašem domově.

Produkty Ceresit STOP VLHKOSTI

Jak dlouho vydrží jedna tableta?

Běžná doba působení jedné tablety jsou 2 měsíce, závisí to však na velikosti místnosti a stupni vlhkosti. Více informací naleznete v sekci Přístroj Ceresit STOP VLHKOSTI > Oblasti použití.

Kolik stojí přístroj?

Doporučená maloobchodní cena Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° je 339,- Kč. Balení obsahuje jednu tabletu. Doporučená cena náhradního balení tablet (2 ks) je 219,- Kč.

Nemůže pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI uškodit nebo zanechat nějaké následky u novorozeňat a menších dětí?

Pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI je nezávadný a jeho používání v obytných místnostech je pro děti i dospělé bez zdravotního rizika. Pohlcovací tableta obsahuje chlorid vápenatý, což je látka podobná kuchyňské soli. Pokud tedy nebude někdo pohlcovací tablety přímo konzumovat, jsou škodlivé účinky vyloučené. Přesto doporučujeme omezit dětem přímý kontakt a možnost manipulace s přístrojem nebo náplní.

Kde se dá pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI koupit?

Ceresit STOP VLHKOSTI je běžně k dostání v hypermarketech Tesco, Hypernova, Interspar, Globus, Makro v oddělení Barev a lepidel nebo v hobby marketech OBI, Baumax, Bauhaus a Hornbach v oddělení Domácnost. Ceresit STOP VLHKOSTI můžete zakoupit také v prodejnách Kika a v drogeriích DM. K vyhledání nejbližšího prodejce prosím využijte tuto interaktivní mapu.

Je možné objednat si Ceresit STOP VLHKOSTI na dobírku?

Na dobírku Vám Ceresit STOP VLHKOSTI pošle například firma PDM, tel: 283 931 946. Pokud si objednáte Ceresit STOP VLHKOSTI na dobírku, připočítejte si k standardní ceně také poplatek za poštovné a balné.

Jaká je optimální vlhkost vzduchu?

Optimální úroveň vlhkosti vzduchu se pohybuje mezi 45 % a 65%.

Má to velkou spotřebu energie?

Ceresit STOP VLHKOSTI funguje na principu samovolného pohlcování vzdušné vlhkosti prostřednictvím speciálních hydroskopických krystalů. Elektrickou ani žádnou jinou energii ke svému fungování nepotřebuje.

Může se produkt Ceresit STOP PLÍSNI ALL IN ONE používat na dřevěné parapety a rámy oken?

ANO, Ceresit STOP PLÍSNI ALL IN ONE může být aplikován na lakované dřevěné parapety a rámy oken, ale doba působení přípravku nesmí přesáhnout 5 minut. Pokud se doba působení prodlouží na více než 5 minut, může dojít k zabarvení/zbělení dřevěných částí.

Máte dotaz ohledně vlivu vlhkosti na vaše zdraví nebo přímo ohledně produktů Ceresit STOP VLHKOSTI? Napište nám svůj dotaz. Pokud uvedete kontaktní email, dotaz osobně zodpovíme.

Položit dotaz

Odpovídají Vám

RNDr. Kateřina Klánová, CSc.

RNDr. Kateřina Klánová, CSc.

dokončila v roce 1976 studia mikrobiologie na Přírodovědecké fakultě Karlovy University. Po studiích pracovala v Mikrobiologickém ústavu ČSAV.

Od roku 1983 se věnuje výskytu mikroorganismů v životním prostředí člověka ve Státním zdravotním ústavu. V roce 2003 absolvovala kurz Mold, Moisture and Remediation v ACGIH v Cincinnati, USA.

Od roku 1998 je členkou redakční rady časopisu Tepelná ochrana budov. Je autorkou a spoluautorkou několika desítek původních vědeckých prací a článků publikovaných v českých a zahraničních časopisech a sbornících.

Několik posledních let se zabývá výskytem plísní v bytech.Zavřít
Stop Vlhkosti s aromaterapií To musíte zkusit! Víc informací